Cıhangır Mah., Burnaz Cad.,
Ziraat Sok. 14/B - Avcilar- ISTANBUL

suprotec@mail.com.tr      

0 546 438 27 27
0 546 603 36 36
0 542 733 72 56

suprotec Tum urunler

Suprotec akilli yağlama?

15
com_content.article
(1 vote, average 5.00 out of 5)
Suprotec akilli yağlama?5.00 out of 50 based on 1 voters.


Suprotec yağlama kompozisyonları  (ticari marka) sürücüler tarafından uzun zamandır bilinmektedir. Farklı araçlarda içten yanmalı motor, şanzıman, redüktör, hidrolik direksiyon ve diğer sürtünme bağlarının teknik durumlarını nominal değerlerine geri kazandırmak için güvenilir ve emniyetli bir araç olarak ün kazanmışlardır.

Suprotec yağlama kompozisyonları kendi kendini organize eden işlemlerin başlanması nedeniyle bağlantıların sürtünme koşullarını önemli ölçüde değiştiren son derece saf doğal mineraller (200-250 metre derinlikten elde edilen) kullanan kompozisyonlardır. Yağlama kompozisyonunun ana aktif bileşeni özel olarak seçilmiş granulometrik ve fraksiyonel bileşimli ince mineral tozlar kombinasyonudur. Araç parçaları için servis sıvıları (motor yağı, hidrolik direksiyon için hidrolik sıvı, otomatik şanzımanlar için ATF yağı, vs.) ile uyumlu bir ortam kullanılarak sürtünme bölgesine aktif bileşenin ulaşması elde ediliyor.

 

SUPROTEC - Doğrudan sorulan sorulara dürüst cevaplar

 

"Suprotec" markalı otomobil kimyasını sürücüler uzun süredir bilinmektedir. Farklı tip ve kullanımlı içten yanmalı motor ve transmisyon bağlantılarının teknik parametrelerini iyileşmek için güvenilir ve güvenli ürün olarak kendini kanıtlamıştır. Ama yine de sorular var ve bu yüzden ürünlerle ilgili sürücüler tarafından en sık sorulan soruları yanıtlayacağız.

 

Soru: Suprotec nedir?

Cevap: Suprotec "sürtünme geomodifikatörleri" adlı gruptan kompozisyondur. Temel olarak, bu nano etkisine sahip olan özel bileşimli ve özel olarak seçilmiş fraksiyonlu ince mineral tozlarının kombinasyonudur. 

 

Soru: Bu bir yağ katkısı mıdır? Bir katkı ise neden yağ üreticileri tarafından kullanılmıyor?

Cevap: Suprotec bir katkı değildir. Ham yağlarda bulunan çok fonksiyonlu katkı paketi, Suprotec ürünleri ve diğer benzeri ürünler arasında bir ayrım yapılmalıdır. Katkı madde paketinin yağlarda bulunması şarttır ve onlar viskozite, antikorozyon vb. gibi özellikler kümesi oluşturmak için tasarlanmıştır. Suprotec ürünleri ise sürtünme olan parçaların yüzeylerinde aşınma önleme gibi eşsiz özellikler oluşturur. Ayrıca Suprotec ürünlerinin uygulanması sırasında yukarıda sözü geçen nano etki sayesinde motorun devam çalışması sonucu olarak ortaya çıkan parçaların yüzeyindeki sürtünme kusurlarını (çizikler, çatlaklar, vs.) ortadan kaldırır. Önemli olan temel katkı maddesi paketi yağda daimi olarak bulunuyor, Suprotec'in motora uygulanması ise bir kez, periyodik olarak ya da uzun bir süre ara ile yapılır. Katkı maddeleri temel paketi ve Suprotec ürünlerinin fonksiyonu arasındaki fark: yağ bileşeni olarak kullanılmıyor ve yağnın her değişiminde eklenmesine gerek yok.

 

Soru: Suprotec kullandıktan sonra motor üzerinde ne tür bir etki beklenebilir?

Cevap: Suprotec uygulanmış olan motorların çok sayıdaki laboratuvar ve yoldaki testlerinden aşağıdaki sonuçlar elde edildi:

 

    * motor gücünde önemli bir bir artış izleniyor - %5 ila %10 arası

* normal sürüş aşamasında yakıt tükemnini %8 ila %12 azaltır (her tür yakıt için)

* Çalışma modu ve motorun ilk durumuna bağlı olarak, boşta ve düşük yüklerle yakıt tüketimini yaklaşık % 15-20, nominal çalışma koşullarında ise % 3-6 azaltıyor. Motorun etkin gücünü %4-8 arttırıyor.

* Aracın dinamiğini arttırıyor.

* CO ve CH egzoz gazlarının toksisitesini azaltıyor. Bu şekilde boşta çalışırken CH oranı 1,5-2,0 kat azalıyor, nominal güçte çalışırken ise %30-50 azalıyor.

* yağın yanmasını 3,5 kat azaltıyor (yağ yakan araçlar için)

* Silindir kompresyonunu azaltır ve dengeler.

* Düşük ve sıfırın altındaki ısılarda motorun soğukta çalışmaya başlatmasını kolaylaştırır.

* Motorun sürtünme çiftlerinin - silindirlerin, piston segmanlarının, krank mili ve eksantrik mili yataklarının, aşınma oranını yaklaşık 2,5 kat azaltır.

* Yakıt tüketimini azaltır ve dengeler.

* Titreşimleri azaltır ve motorun mekanik gürültüsünü azaltır.

 

 

Soru: Motorlara Suprotec uygulandıktan sonra olumlu etkisi neye bağlıdır?

Cevap: Suprotec  Motoru çok yönlü olarak etkiler. Uygulamanın ilk aşamasında yıkayıcı (temizleyici) etkisi görülmektedir. Onun etkisiyle, parçaların yüzeyindeki yanmalar ve birikmeler yok olur. Bu parçaların yağlanmasını iyileştirir ve böylece sürtünme ve aşınmayı azaltır. Uygulamanın ikinci aşamasında düşük sürtünme katsayısı ve yüksek aşınma direncine sahip nano-modifiye tabaka oluşturulur. Ayrıca, sürtünme kusurlarının yok edilmesi de motoru olumlu etkiler.

Soru: Motor üzerindeki etki oranı neye bağlıdır?

Cevap: İlk olarak, motorun ilk durumuna. Motorda önemli derecede aşınma varsa, motor yağları ve yakıt kalitesi her zaman yüksek değilse, ama yine de "canlı" ise - hiçbir katastrofik yağ tüketimi yoksa, karter gazların basıncı çok yüksek değilse ve silindir içindeki kompresyon 8 kg/cm² 'dan daha fazlaysa; önemli etkisi olacaktır. Eğer motorunuz tamamen "taze" ise, her şeyi gayet iyi ise, görünür etkisi daha düşük olacaktır, ama motorunuz diğer Suprotec uygulanmamış motorlara göre çok daha geç tamire ihtiyacı olacak. Eğer motor tamamen "ölü" ise o zaman hiçbir katkı madde onu kurtaramaz - biz diğerlerinin aksine, mucizeler vaat etmiyoruz.

 

Daha fazla sorularınız mı var?  Buradan sorabilirsiniz.

Geri dön

Motor yağsız çalışıyor!

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

10procent

tirplate