Cıhangır Mah., Burnaz Cad.,
Ziraat Sok. 14/B - Avcilar- ISTANBUL

suprotec@mail.com.tr      

0 546 438 27 27
0 546 603 36 36
0 542 733 72 56

suprotec Tum urunler

Suprotec nedir?

22
com_content.article
(3 votes, average 4.67 out of 5)
Suprotec nedir?4.67 out of 50 based on 3 voters.


SUPROTEC 'in çalışma prensibi optimum özelliklere sahip sürtünme yüzeylerinin oluşumu için koşullar oluşturulmasında (mikro ve makro-geometri mikro sertlik, esneklik ve gözeneklilik parametreleri). Yüzeylerin oluşturulma süreci çalışma modunda olduğu için oluşturulan yüzeyin özellikleri mekanizmanın çalışma koşullarına en uygundur - kayma hızı, yük, malzeme, yağlama, döngü, ısı vb. Minimum entropi oluşturulmasını evrensel bir termodinamik ilke salar. Sistem (bu durumda sürtünme düğümleri) en sağlam ve dengeli bir durumda kendisini organize etmeye çalışıyor. Çünkü yağlayıcı kompozisyon "Suprotec" sürtünme yüzeylerinde ek antifrikasyon ve anti-aşınma tabakası oluşturur; sürtünme düğümlerinin işi daha kolay olur (verilen şartlar altında bu tür düğümlerin için mümkün olduğu kadar). Böylece, sürtünme düğümlerine düşük aşınma ile sürekli çalışmak için koşullar oluşturulur. Bu şekilde de onların ömrü daha uzatılmış oluyor. 


Sürtünme düğümlerinde Suprotec'in fiziksel mekanizmaları

Suprotec uygulanmasının ilk aşamasında sürtünme yüzeylerinin hasarlı tabakası kaldırır. Yeni kaplama, temiz bir yüzey üzerinde oluşur; metal çubukların kompanse edilmemiş dış bağlantı sayısında artış olur. Suprotec varlığında sürtünme düğümlerinin sonraki çalışmaları bir sonraki tabakanın oluşmasına yol açar. Kalınlığı 5 mikronu geçmiyor ama kaplama yüksek adhezyon aşınması (yüzeye bağlanma kuvveti), mikro sertlik artışı ve yağ kapasitesini koruma ile karakterize edilir. Bu yeni metal monokristal.

Böyle bir tabaka yağlama yağının hidrokarbon zincirini, ince aşınma ürünlerini, yakıt yanma ve yağlama kompozisyon Suprotec parçacıklarını yüzeyde sıkıca tutma kapasitesine sahiptir. Bu, yaklaşık 5-100 mikron arasında bir kalınlığa sahip olan üçüncü akışkanlaştırılmış tabakadır ve sürtünme parçalarının geometrik boyutlarının etkin şekilde geri kazanımını sağlar, boşlukları nominal değerlere kadar azaltır. Ayrıca, bu katman ya düz olmayan sürtünme çiftlerinin tepelerinin birbirlerine temas etmemesini (hidrodinamik sürtünme modu) veya sürtünmenin bu moda geçişini salar. Bu da sürtünme sırasında ortaya çıkan kayıplarının 20 kez azalmasına yol açar.

 

Suprotec nasıl çalışıyor? Bu videoyu izleyin.

 

Motor yağsız çalışıyor!

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

10procent

tirplate