Cıhangır Mah., Burnaz Cad.,
Ziraat Sok. 14/B - Avcilar- ISTANBUL

suprotec@mail.com.tr      

0 546 438 27 27
0 546 603 36 36
0 542 733 72 56

suprotec Tum urunler

TEKNOLOJİSİ

16
com_content.article
(1 vote, average 5.00 out of 5)
TEKNOLOJİSİ5.00 out of 50 based on 1 voters.


SUPROTEC TEKNOLOJİSİ. YENİLEME VE KORUMA.

 

Doğal minerallerden elde edilen ultra ince yapısal tozların kullanım teknolojisinin teorik konuları yazarların bilimsel keşif konusu haline gelmiştir ("Katı minerallerin triboteknik sistemlerin parametrelerini değiştirme özelliği" keşfi için 323 No.lu Diploma).

Geçen yüzyılın 80'li yıllarında, tesadüfen madencilik ekipmanları tekerleklerinin "aşınmamazlık" etkisi keşfedilmiştir. Bilim adamları bu etkiyi inceliyor ve çelik üzerinde hidroksitlerin anormal derecede düşük sürtünme etkisi olarak patent ediyorlar.

Sürtünme cihazları üzerinde yapılan çok sayıda testler sürtünme modellerinin çalışma sürecinde ilkinden farklı ve normal yüzeyden farklı bir tabaka oluştuğunu göstermekte. Bu şekilde uygulamadan sonra sürtünme katsayısı 0,1'den 0,005'e kadar düşmüş, aşınma hızı ise 3 ila 5 kez arası azalmış.

   image001(resmi büyütmek için tıklayın)

Resim No: 1

Yeni katman sürtünme sisteminden oluşturulur, yani kendi kendi organize edilme mekanizmaları dahildir. Aşınma önleyici antifrikaynon onarım yağlama kompozisyonu (KS PAV) SUPROTEC sadece sistemin yeni dengeli bir enerji durumuna niteliksel geçişinin inisiyasör fonksiyonunu gerçekleştirir.

Oluşturulma yüzey yağ korumak için çok yüksek bir yetenek ile karakterize edilir ve bu sürtünme sürecinin hidrodinamik moda yaklaşmasını sağlar. Yani sürtünme çiftleri arasındaki doğrudan temas yağlama sayesinde azalır.


Tabakanın oluşumundan kaynaklanan sonuçlar:

Aşınma elemanlarının ince parçacıklardan ve akıcı bir tabaka halinde Suprotec 'ten oluşan yaratılan dinamik koruyucu film sayesinde sürtünme birimlerinin aşınma oranını azaltma imkanı.

Mekanik kaybı ve başlangıç aşınmalarını azaltmak; bu karışık ve hidrodinamik rejimlerin sürtünme özelliklerinin değiştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Modifikasyon katmanının uzun ömrü (sürtünme düğümlerin çalışma koşullarında önemli değişiklikler yokluğunda) termosiklik yıkımına kadar korunur.

 Yarı sıvı tabakanın dinamik yoğunluğu nedeniyle silindirde ve piston segmanlarında tekerlek göbeği eklemlerinin sızdırmazlığını geliştirir ve bu kompresyonun artmasına, motorun korumasına ve yağ tüketiminin azaltılmasına neden olur.

Sürtünme yüzeylerini yenileme, izlerini silme, boya izlerini silme vb. imkanı.


Aşınmış yüzeyi yenileme - bu yeni yapının sürtünme anında çizgilenmesini geciktirir. Bu resimde çok iyi görülmekte - Suprotec uygulanmadan önce yüzey (Resim No: 2) ve hemen hemen yenilenmiş yüzey (Resim No: 3).

   image003(büyütmek için tıklayınız)

Resim No: 2

   image005(büyütmek için tıklayınız)

Resim No: 3


Suprotec nasıl çalışıyor?

 Suyrotec uygulanmasının ilk aşamasında metalin yüzeyinden hasarlı tabaka, oksitler ve birikimler kaldırılır. Bu aşamada, Suprotec hafif aşındırıcı gibi çalışır; onun sertliği sürtünme elemanının zarar görmüş yüzey tabakasının kuvvetinden daha büyüktür. Sürtünme bölgesine ulaşarak ortalama pürüzlüğün iki kattan daha fazla boyutlarla Suprotec parçacıkları sürtünme yüzeylerinin gerçek temas alanı içinde mikroskobik çıkıntılar arasında dağılır. Sonuç olarak temiz bir sürtünme yüzeyi elde edilir.

 image007

(resmi büyütmek için tıklayın)

Resim No: 4

 image009

(resmi büyütmek için tıklayın)

Resim No: 5

 İkinci aşamada, temizlenmiş yüzeyde yeni bir yapı oluşturuyor ve bu metal çubukların kompanse edilmemiş dış bağlantı sayısında artışı nedeniyle olmaktadır. Yapı elemanları aşınma ürünleri (kaldırılan hasarlı tabaka dahil olmak üzere) olduğu gibi Suprotec elemanları da olabilir.

  

image011(resmi büyütmek için tıklayın)

Resim No: 6

Suprotec varlığında sürtünme düğümlerinin sonraki çalışmaları bir sonraki tabakanın oluşmasına yol açar. Kalınlığı 5 mikronu geçmiyor ama kaplama yüksek adhezyon aşınması (yüzeye bağlanma kuvveti), mikro sertlik artışı ve yağ kapasitesini koruma ile karakterize edilir. Yerel olarak - bu yeni metal monokristal. Genel olarak - polikristal. Böyle bir tabaka yağlama yağının hidrokarbon zincirini, ince aşınma, yakıt yanma ve yağlama kompozisyon Suprotec parçacıkları elemanlarını yüzeyde sıkıca tutma kapasitesine sahiptir. Bu, yaklaşık 5-100 mikron arasında bir kalınlığa sahip olan üçüncü akışkanlaştırılmış tabakadır ve sürtünme parçalarının geometrik boyutlarının etkin şekilde geri kazanımını sağlar, boşlukları nominal değerlere kadar azaltır.

 image013

 (resmi büyütmek için tıklayın)

Resim No: 7

 Üçüncü aşamada, tabakaların büyümesi sürtünme modunda tribosisteme en uygun özelliklere sahiptir. Yani kayma hızı, yük, malzeme, yağlama, döngü, ısı, pürüzlülük, adhezyon vb. başlangıç özelliklerdir. Çıkış özellikleri ise - oluşan tabaka kalınlığı, gözeneklik, pürüzlülük, mikro-sertlik, esneklik vb. Başlangıç özelliklerinin değişmesiyle yavaş yavaş tabakanınkileri de değişiyor. Yağlama yağında düşük konsantrasyonlarda Suprotec varlığı sistemin dinamik tepkisini sağlar.

Geri dön

 

Motor yağsız çalışıyor!

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

10procent

tirplate